16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Parkut të Madh të Liqenit i shtohet një tjetër stol për biseda teatrore

Një ngrehinë e degraduar nga vitet e harresës, së shpejti do jetë gati për të na mikpritur në një shfaqje artistike për fëmijë, orë të hapur mësimore, leksion, bisedë mes miqsh, apo mbledhje pune.

Një projekt frymëzues i Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit të Bashkisë së Tiranës dhe prof Klement Zoraqit nxiti që bisedka-teatër të merrte udhë.

Kanë mbetur dhe fare pak detaje, derisa ky vend i përzgjedhur me kujdes të nisë e të gëlojë nga fëmijë e të rritur frekuentues të parkut, fillimisht në zbatim të masave anti covid, me maska dhe pa grumbullime të mëdha e më pas duke shpresuar se do t’i rikthehemi normalitetit të mëparshëm, kur argëtoheshim, gëzonim e festonim të gjithë bashkë.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit