21.5 C
Tirana
Wednesday, June 16, 2021

Buy now

Lajme nga Shqipëria

Sport

Eriksen publikon foton nga spitali: Ndihem mirë, por më duhet të bëj ende disa ekzaminime mjekësore

Christian Eriksen, ka postuar foton e parë pas incidentit që i ndodhi në fushën e lojës, ku pësoi arrest kardiak. Ai ka publikuar një...

Startojnë ndeshjet e Grupit E në “Euro 2020”/ Përballet Polonia dhe Sllovakia (Formacionet)

Sot do të startojnë edhe ndeshjet e Grupit E në Kampionatin Evropian, ku e para në këtë grup zhvillohet në Saint Petersburg të Rusisë. Kombëtarja...

Faza e Grupeve/ Kalendari i plotë i ndeshjeve dhe orareve të Euro 2020

Me duelin Turqi-Itali nisi zyrtarisht Kampionati Europian i Futbollit dhe tashmë çdo ditë do të kemi ndeshje e spektakël ku 24 skuadra do të...

Bota

Princesha e Holandës heq dorë nga pagesa 1.6 milionë euro në vit: Nuk bëra asgjë t’i meritoj

Më 7 dhjetor, Princesha Catharina Amalia e Holandës, vajza e madhe e Mbretit William Alexander dhe Mbretëreshës Maxima, do të mbush 18 vjeç dhe...

Dalin pamje nga laboratori i Wuhan, lakuriqë nate të gjallë të mbyllur në kafaz (Video)

Në një video të shpërndarë nga Sky News Australia, janë bërë publike disa imazhe të lakuriqëve të natës në Laboratorin e Virologjisë në Wuhan...

Kurorëzohet qeni më i bukur i SHBA-së, një pekinez me emrin Wasabi (Foto)

Është një racë pekineze me emrin Wasabi, qeni më i bukur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipas jurisë prestigjioze të konkursit të Westminster...

Kosova

Presidentja Vjosa Osmani merr vendimin: Ja kur do të zhvillohen zgjedhjet lokale në Kosovë

Kosova më datë 17 tetor, do të ketë zgjedhje lokale. Këtë gjë e ka konfirmuar Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një njoftimi për mediat. “Presidentja...

Zhduket në mënyrë misterioze biznesmeni, familja ofron 20 000 euro për këdo që ka informacion

Kanë kaluar dy muaj nga humbja e kontaktit të familjarëve me biznesmenin Bedri Rexhepi nga Lipjani. Në kërkim të tij familja tashmë ka kërkuar ndihmën...

Kurti në Tiranë: BE e paplotë pa Ballkanin, për Kosovën situata më e vështirë

Në një prononcim për mediat, kryeministri i Kosovës Albin Kurti bëri të ditur propozimin e tij në Samit, ndërsa u shpreh se shkak për...
4,806FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Më të fundit

“Përhapet me shpejtësi”, mjeku shqiptar zbulon detajet me rëndësi për variantin Delta

Epidemiologu i njohur Fabian Cenko është shprehur se shifrat e ulëta të pandemisë vijnë si pasojë se popullata në Shqipëri është imunizuar. Mjeku është shprehur...

BE do dërgojë 145 mijë vaksina anti-Covid për Shqipërinë deri në fund të Gushtit

Deri në fund të muajit Gusht, në Shqipëri pritet që të vijnë 145 mijë doza vaksine anti-Covid nga Bashkimi Europian. Në një postim në rrjetet...

Me Himnin Kombëtar dhe portretin e Asdrenit, prezantohet kartëmonedha 10 mijë lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi ditën e sotme dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat dalin zyrtarisht në treg duke nisur nga 30...

Fotografia e rrallë e Mbretëreshës Geraldinë më 1939, momenti kur ndalet buzë rrugës për të bërë pazar në Norvegji

“Life” ka botuar, në muajin korrik 1939, një fotografi të rrallë të mbretëreshës Geraldinë duke bërë pazar në Norvegji, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet...

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha pajisjet, edhe kur nuk janë në...

Showbiz

Ilva Tare: Është koha të nis një kapitull të ri/ Video

Në një mesazh për publikun, gazetarja dhe moderatorja Ilva Tare, krejt papritur tha se i ka dhënë fund rrugëtimit të programit të saj "Ilva...

Aurela Hoxha nënë për herë të parë?

Aurela Hoxha është një ato personazhe të njohur të showbizit e cila e ka mbajtur jetën private larg syrit të publikut. Ndërkohë që përflitej...

Ilva Tare largohet nga ekrani, e zëvendëson një figurë e njohur e politikës

Ilva Tare është në prag të largimit nga programi i saj politik në Euronews dhe një tjetër figurë e njohur do ta zëvendësojë. Bëhet fjalë...

Kate Middleton: Mezi pres të takoj vajzën e Meghan dhe Princ Harry

Mediat britanika kanë raportuar se Kate Middleton ka vendosur të bëjë paqe me Meghan Markle. Dyshja nuk i kanë patur marrëdhëniet e mira gjatë...

Teknologji

Misteri në qendër të Tokës: Bërthama po bëhet më e trashë në njërën anë

Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

WhatsApp sjell dy ndryshime në reja në aplikacion, që do t’ju kursejnë kohë në bisedat tuaja

WhatsApp vjen me një përditësim të ri, për përdoruesit e Android dhe iPhone, që synon t’ju kursejë kohë. Nëse miqtë e shoqërojnë një tekst dhe...

WhatsApp vjen me opsionin e ri, si të fshehim bisedat e padëshiruara

Disa zhvillues kanë identifikuar, brenda një versioni beta të WhatsApp, një opsion që do të jetë i përshtatshëm për përdoruesit që kanë shumë grupe...

Anija fluturuese zhytet në det, “gjuetari” i UFO-ve publikon pamjet e momentit historik (Foto)

“Gjuetari” i UFO-ve, Jeremy Korbel ka publikuar një video-dokumentar, që tregon një objekt të panjohur fluturues, duke u zhdukur në fund të detit në...

Shëndetësi

Si ndikon tiroidja te sëmundjet e zemrës, ja çfarë duhet të dini patjetër

Shpesh herë ndodh që problemet me tiroiden që nxisin shqetësime të tjera me zemrën. Mjekët nënvizojnë rëndësinë e diagnostikimit dhe trajtimit të këtyre problemeve...

Sëmundja që shkaktohet nga ushtrimet e sforcuara, çfarë nuk duhet të bëni sipas shkencëtarëve

Ushtrimet e rregullta dhe të mundimshme rrisin rrezikun e sëmundjes së neuroneve motorike tek njerëzit që janë gjenetikisht të prekshëm. Këtë kanë zbuluar shkencëtarët...

Pse mushkonjat të pickojnë vetëm ty? Mësoheni arsyen

Kur fillon të bjerë nata, tani në verë, mushkonjat shtohen. Mund të jesh ti vetë i pari që ankohesh dhe e di këtë hall,...

Çfarë po i shkaktoni trupit nëse hani ëmbëlsira pas darkës?

Sipas një studimi të fundit në Amerikë, me rastin e 29-vjetorit të botimit “Modele të të ushqyerit në Amerikë”, mësohet se vetëm 12 për...

Video Lajme

Dalin pamje nga laboratori i Wuhan, lakuriqë nate të gjallë të mbyllur në kafaz (Video)

Në një video të shpërndarë nga Sky News Australia, janë bërë publike disa imazhe të lakuriqëve të natës në Laboratorin e Virologjisë në Wuhan...

Mbretëresha Elizabeth tenton të presë tortën me shpatë, e përdor mbrapsht (Video)

Mbretëresha Elizabetë ka marrë pjesë së fundmi në një fejesë mbretërore. Në këtë ceremoni ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Mbretëreshës, i është...

Gjiknuri ‘heq kollaren’ dhe i futet boksit/ VIDEO e deputetit siç nuk e keni parë asnjëherë

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, është shfaqur së fundmi në një video që po qarkullon në rrjet, shumë ndryshe nga ç’jemi mësuar ta...

Nis Euro 2020/ Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës, shikoni atmosferën (VIDEO)

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020. Në pamjet e publikuara nga UEFA, duket atmosfera spektakolare në...

Horoskopi

Astrologia Meri zbulon 4 shenjat më tradhtare të horoskopit

Astrologia Meri Shehu ka zbuluar shenjat e horoskopit që tradhtojnë më shumë në çift. E ftuar në emisionin “Rudina”, ajo tha se Ujori, Binjakët dhe...

Cilat janë shenjat më të komunikueshme të horoskopit

Virgjëresha: Kot nuk thonë që profesioni ideal për të është gazetari ose çdo gjë tjetër që ka të bëjë me komunikimin. Ajo është e...

Më thuaj shenjën e horoskopit, të tregoj modelin e flokëve (Foto)

Nëse kërkoni të bëni një ndryshim tek flokët, thjesht ndiqni karakteristikat e shenjës së zodiakut. Ndërsa kërkojmë nga horoskopi parashikime, apo tipare mbi marrëdhëniet,...

Zëri im

S’dua ta rris me frikë vajzën time!

Nga Turjan Hyska Dashtë Zoti, së shpejti do të bëhem babai i një vajze! Jam në një dilemë të madhe sesi duhet ta rrisim fëmijën...

Çfarë po ndodh me ne?

Nga Ambra Baçuku Të vegjël mësuam të rritemi krenarë dhe kokëlartë .Jemi bijtë e një populli të vogël, po me vlera të mëdha. Mësuam të...

Analiza e “NYT”: Si shpërtheu konflikti Izrael-Palestinë pas disa viteve qetësi

Njëzet e shtatë ditë përpara hedhjes së raketës së parë në Gaza këtë javë, një patrullë e policisë izraelite shkoi në xhaminë Al Aqsa...

FOTOLAJME

Kurorëzohet qeni më i bukur i SHBA-së, një pekinez me emrin Wasabi (Foto)

Është një racë pekineze me emrin Wasabi, qeni më i bukur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipas jurisë prestigjioze të konkursit të Westminster...

Eriksen publikon foton nga spitali: Ndihem mirë, por më duhet të bëj ende disa ekzaminime mjekësore

Christian Eriksen, ka postuar foton e parë pas incidentit që i ndodhi në fushën e lojës, ku pësoi arrest kardiak. Ai ka publikuar një...

FOTO/ Ke qenë në Tirana Fan Zone? Nëse jo, merr miqtë dhe shijo Euro 2020

Qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm shijojnë çdo ditë ndeshjet e Euro 2020 në hapësirën e posaçme të krijuar në sheshin “Skënderbej” për adhuruesit...