16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Pse njerëzit në mbarë botën po e vendosin pemën e Krishtlindjeve në tetor?

Nuk janë akoma Krishtlindjet por dëshirat e njerëzve i bëjnë ata që të vendosin pemën në tetor.

Jemi edhe një muaj larg dhjetorit dhe nuk është koha për të vendosur pemën e Krishtlindjeve, por shumica e njerëzve po e bëjnë të kundërtën.

Mund të themi se është një vit i çuditshëm, me shumë gjëra që kanë ndodhur gjatë këtij viti, njerëzit filluan ti festojnë Krishtlindjet më herët se zakonisht.

Po, njerëzit po i vendosin pemët e Krishtlindjeve në tetor.

Por pas gjithë aty ndodhive me të vërtetë na duhet pak kohë për të festuar. Nga tetori deri në dhjetorë kemi 3 muaj për të festuar dhe për t’u mbushur me gëzim.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit