33.5 C
Tirana
Friday, June 21, 2024
spot_img

Ngrin lumi, banorët thyejnë akullin për të kapur peshq (Video)

Ulja e temperaturave në disa vende të botës, kanë ngrirë disa lumenj. Më konkretisht, si pasojë e këtyre kushteve atmosferike, ka ngrirë edhe një lumë në një fshat të Erzurumit në Turqi. Ajo që ka bërë përshtypje është gjesti i banorëve, të cilët pasi kishin parë që lumi ka ngrirë, janë pajisur me mjete peshkimi për të kapur peshqit që kishin ngecur poshtë akullit.

Me mjete të forta, banorët kanë thyer akullin dhe kanë nxjerrë një numër të madh peshqish.

Videoja ku shihet që banorët thyejnë akullin për të nxjerrë peshq, po bën xhiron në rrjet.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit