29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

VIDEO/ Pamje të trishta nga Laguna e Nartës, flamingot qëllohen me armë zjarri

Pamje mjaft të trishta vijnë nga laguna e Nartës.

Mëngjesin e sotëm, peshkatarë të zonës kanë konstatuar flamingo të qëlluar me armë zjarri gjuetie.

Më herët, ky shqetësim është ngritur edhe nga Administrata e Zonave të Mbrojtura nën administrimin e së cilës është zona e mbrojtur Vjosë-Nartë.

Dy muaj më parë, policia nisi aksionin për të sekuestruar mjete peshkimi dhe gjuetie të paligjshme në këtë zonë.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit