20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

Asnjë futbollist pozitiv me Covid-19, ndeshja Milan-Juventus do të luhet

Nuk ka më dyshime. Ndeshja më e rëndësishme e javës së 16-të në Serie A, Milan-Juventus do të luhet sipas programit sot në orën 20:45. Frika në klubin bardhezi është shuar pasi përgjigjet e testeve me tamponë kanë treguar se asnjë futbollist tjetër nuk është prekur nga Covid-19.

Skuadra juventine ka nisur transfertën drejt Milanos, ndërsa mungesat e vetme janë ato të njohura më parë. Përveç dy lojtarëve pozitivë me Coronavirus, Alex Sandro dhe Cuadrado, nuk do të jetë në dispozicion të Andrea Pirlo, aq Alvaro Morata i dëmtuar.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit