25.5 C
Tirana
Sunday, July 14, 2024
spot_img

Humbën kontaktet më 1 janar, ja qyteti ku u gjetën dy minorenet nga Tirana

Dy vajzat e mitura që u zhdukën në datë 1 janar 2021 në Tiranë, janë gjetur nga Policia në Përmet.

Policia e Tiranës bën me dije se ka gjetur dy të miturat Kejsi Ahmetaj dhe Mojna Hajdaraj. Ato janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe pritet të dërgohen drejt Tiranës.

“Si rezultat e kontrolleve të vazhdueshme nga DVP Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Sarandë dhe Komisariatin e Policisë Përmet, paraditen e sotme u bë e mundur gjetja e dy vajzave të mitura që janë larguar nga banesa më datë 01.01.2021.

Vajzat janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe ndodhen në Komisariatin e Policisë Përmet, ku do të merren nga shërbimet e DVP Tiranë dhe do të dërgohen nëpër banesat përkatëse”, njofton Policia.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit