33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Krijoi lojën “Game of Thrones”, helmimi i merr jetën miliarderit kinez

Miliarderi kinez Lin Qi ka humbur jetën në ditën e Krishlindjeve. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja të cilat shkruajnë se ai ia shkuar në spital në gjendje të rëndë në datë 25 dhjetor. Miliarderi 39 vjeçar dyshohet se është helmuar nga kolegët e tij. I dyshuari kryesor për këtë është helmimin e tij është kolegu Xu.

Ndërkohë që Lin Qi ishte shumë i njohur në Kinë për krijimin e lojrave Yoozoo. Ditën e premte shumë puntorë dhe ish-puntorë të tij ishin mbledhur poshtë kompanisë së tij për të mbajtur zi për vdekjen e tij.

Loja që bëri bujë nga Miliarderi Qi ishte Game of Thrones: Winter is Coming. Përveç krijimit të lojrave, Lin Qi provoi edhe të futej në tregun e kinematografisë por nuk pati fat.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit