30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Fotoja që po bën xhiron e web-it, vajza rri 7 orë sipër makinës për arsyen prekëse

Pandemia që ka mbërthyer gjithë botën ka bërë të mundur që të ndryshojë gjithçka, por ajo që është më e dhimbshme dhe shkatërruese kur nuk ke mundësi të takosh apo të përqafosh familjarët.

Një vajzë italiane ka qëndruar me orë të tëra mbi kabinën e makinës në këmbë, për të parë nënën e saj në dritaren e spitalit.

Fotoja është shkrepur nga një banor që jetonte afër spitalit, “Salvatore Amura”. Ai ka treguar shpresën e vajzës për të parë nënën e saj, e cila ndodhet e shtruar në spitalin Covid në Como të Italisë. Ajo ka qëndruar rreth 7 orë në këmbë duke shpresuar se do të shikonte nënën e saj.

“Në këtë situatë ndodh të shohësh familjarë dhe miq të cilët përpiqen të përshëndesin njerëzit e tyre, t’i bëjnë ata t’i ndjejnë afër, kjo është një fotografi që e bën zemrën të ndjejë. Vajza qëndronte aty dhe nuk dorëzohej nga ora 10 e mëngjesit, deri në 5 pasdite, momenti kur unë bëra foton. Shpresoj që kjo situatë të mbarojë e çdo gjë të kthehet normalitetit”,- shkruan Salvatore në rrjetin e tij social.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit