29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Frutat që duhet të shmangni kur ushqeni me gji foshnjën

Shumica e njerëzve pëlqejnë frutat, veçanërisht ato verore, të cilat janë edhe më të shijshme. Mbi të gjitha, ato duhet të jenë pjesë përbërëse e dietës sonë, pasi janë të dobishme për trupin.

Sidoqoftë, jo të gjitha frutat janë të përshtatshme për nënat që ushqejnë me gji. Dhe disa të mira për t’i shmangur ato në këtë kohë.

Zbuloni cilat janë ato:

-Frutat agrume

-Frutat si luleshtrydhet, kivit, ananasi, portokalli dhe rrushi shtojnë një aromë pikante në qumështin tuaj të gjirit. Disa foshnje mund të mos pëlqejnë shijen e qumështit. Disa mund të vjellin dhe foshnje të tjera madje mund të zhvillojnë skuqje në lëkurën e tyre.

-Qershi / kumbulla / manaferrat

Të gjitha sa më sipër mund të shkaktojnë gaz në të voglin tuaj.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit