2.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Si të silleni në dyqane për të shmangur Covid-19, MSH: Kujdes! Zbatoni këto rregulla

Ruajtja e distancës, mbajtja e maskës dhe higjeina janë tre masat që rekomandohen vazhdimisht nga autoritetet shëndetësore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një udhëzues për sjelljen që duhet të kemi në dyqnane për të shmangur infektimin me Covid-19.

Në foton e MSH tregohen me ilustrime se si duhet të qëndrojmë në këto ambiente.

“Kujdes. Mbaj maskën, ruaj distancën, kujdesu për higjienën”, shkruan MSH krah fotos.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit