16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Ministri gjerman: S’ka normalitet gjatë dimrit, do të na shoqërojë kujdesi dhe maska

Vala e dytë e koronavirusit ka sjellë një shtim rekord të rasteve të reja, por fatkeqësisht edhe të viktimave.

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spann i tha sot transmetuesit shtetëror RBB se ai priste që kufizimet e vendosura për të ndaluar përhapjen e pandemisë të vazhdonin gjatë gjithë dimrit.

Ai shtoi se nuk besonte se jeta do të kthehej në normalitet në dhjetor ose janar, edhe nëse numri i rasteve zvogëlohet.

Si shumë vende të tjera edhe Gjermania po përballet me një shtim të rasteve, ndërsa po aplikohet bllokimi i pjesshëm që prej 4 nëntorit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit