33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Dështuan tentativat për Messi-n, Interi zbulon planin B për marrjen e Kun Aguero-s

Kun Aguero po luan vitin e fundit të kontratës në Angli, teksa kontrata aktuale me Manchester Cityn skadon në qershor.

Shumë ekipe janë vënë në ndjekje të tij, ndërsa shtypi anglez flet për një interesim të Interit. Zikaltërit që interesohen gjithashtu edhe për Messin, e shohin Agueron si planin B, nëse nuk vjen ylli i Barcelonës.

Aguero, tashmë një 32-vjeçar po shqyrton ofertat që kanë ardhur për të si nga Interi, gjithashtu nga klubi ku u rrit, Independiente dhe do vendosë me qetësi për të ardhmen e tij.

Nuk përjashtohet edhe një qëndrim i mundshëm i tij tek “Citizens”, ku ka kaluar 9 vite të mrekullueshme të mbushura me suksese dhe gola, por deri në fundin e sezonit, çështja “Aguero” te Manchester City pritet të jetë e nxehtë.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit