27.5 C
Tirana
Monday, July 22, 2024
spot_img

Sërish pa maskë, çfarë shkruan Kryemadhi për Ramën në fletën e gjobës

Teksa ndodhej në një takim me banorët e prekur nga tërmeti në Durrës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është gjobitur sërish nga policia, për shkak se nuk mbante maskë në ambient publik.

Kryemadhi dhe përfaqësues të LSI-së kanë patur një përplasje me policinë, teksa kanë bërë debat dhe policia i ka kërkuar kartë identitetit.

Në fletën e gjobës Kryemadhi pranoi të firmosë dhe shkroi se shqiptarët do t’ia çjerrin maskën kryeministrit ditën e zgjedhjeve.

“Shqipëria është e shqiptarëve. Do t’ia çjerrim maskën Edi Ramës më 25 prill”, shkroi Kryemadhi në fletën e gjobës.

Në diskutimin e saj me eferktivët pas vendosjes së gjobës, Kryemadhi i’u është drejtuar atyre me frazën: “Është i paligjshëm akti normativ. Edi Rama është i paligjëshëm vetë mor burr”.

Më tej Kryemadhi, theksoi se nuk ishte njoftuar direkt nga Policia e Shtetit për atë gjobë.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit