27.5 C
Tirana
Monday, July 22, 2024
spot_img

Reshje shiu dhe shtrëngata, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti sot pritet të nis i vranët që në orët e para të mëngjesit, shoqëruar me reshje shiu të dobëta lokale.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites vranësirat në zonën e qendrës dhe atë të jugut do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave dhe lokalisht stuhi afatshkurtër.

Në zonën e veriut do të ketë edhe kthjellime ndërsa vranësirat duke nisur nga orët e mbrëmjes fillojnë të shpërbëhen dhe moti dotë jetë kryesisht i kthjellët.

Parashikohet që vetëm nata të sjellë përmirësim të kushteve atmosferike në vend, teksa temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit