1.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Vdiq një muaj më parë nga Covid, por sot rezulton fitues për në Kongresin amerikan

Kandidati republikan David Andahl, i cili muajin e kaluar ndërroi jetë nga koronavirusi, ka fituar në zgjedhjet e 3 nëntorit në SHBA.

Republikani humbi jetën në moshën 55-vjeçare, por u zgjodh për të përfaqësuar distriktin e 8 në Dhomën e Përfaqësuesve të këtij shteti.

Nëna e tij deklaronte disa javë më parë se djali i saj ishte shumë i kujdesshëm për pandeminë dhe mezi priste të fitonte në zgjedhje.

“Ai ishte shumë i ndjeshëm ndaj vendit të tij, donte të përmirësonte gjërat për fermerët sidomos dhe industrinë e qymyrgurit”, shprehej e ëma e Andahl.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit