16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

“Kokë më kokë” gara mes Biden dhe Trump, 7 shtetet e mbetura mund të vendosin gjithçka

Vazhdon gara e fortë dhe me diferenca të ngushta mes kandidatëve për President në SHBA. Joe Biden duket kryesues, ndërsa sipas mediave në Amerikë, por jo vetëm, votat nëpërmejt postës mund të kthejnë rezultatin. Gjithashtu numërimi vazhdon intensivisht në 7 shtete që kanë një numër të madh votash elektorale.

The Guardian raporton se deri më tani Biden numëron 238 vota elektorale, ndërsa Donald Trump 213. Megjithatë ndryshimi mund të vi papritur. Të dy kandidatët shprehen të sigurt drejt fitores, por kjo do shihet vetëm në orët në vijim.

Shtetet ku Trump kryeson më së shumti janë:

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit