1.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Tjetër mrekulli nga rrënojat e Izmirit, 4-vjeçarja nxirret i gjallë pas 91 orësh

Një tjetër mrekulli ka ndodhur nën gërmadhat e ndërtesave të shembura nga tërmeti në Izmir.

Siç raportojnë mediat vendase, 91 orë pas tërmetit, skuadrat e kërkim-shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë nga rrënojat një 4-vjeçare të quajtur Ayda Gezgin.

Gjëja e parë që tha Ayda kur u shpëtua ishte: “Ku është babai im?”

Në momentin që ekipet e shpëtimit u afruan drejt vogëlushes, kryebashkiaku Tunç Soyer njoftoi se “skuadrat kanë gjetur një fëmijë të gjallë”.

Më pas aty u dërguan serume dhe batanije. Ekipet e shpëtimit thonë se vogëlushja ishte brenda atij që quhet “trekëndëshi i jetës”, ngjitur pas një makine larëse.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit