29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Me origjinë shqiptare, publikohet fotoja e një prej terroristëve të sulmit me 4 viktima në Vjenë

Ka shkuar në katër numri i viktimave nga sulmi terrorist në Vjenë. Transmetuesi publik austriak raporton se një person i katërt ka humbur jetën.

Bëhet fjalë për një grua ndërsa bilanci përfshin dy burra dhe dy gra civilë. Po ashtu, mes viktimave është edhe një nga sulmuesit që u qëllua nga policia. Agjencia Austriake e Shtypit (APA) thotë se shtatë të tjerët janë në rrezik për jetën.

Ndërkohë, në media është publikuar po ashtu edhe fotoja e një prej sulmuesve, i cili sipas një gazetari austriak është me origjinë shqiptare.

Personi në foto, që dyshohet të jetë Kurtin S. pozon i armatosur “deri në dhëmbë” ndërsa mediat raportojnë se para se të bënte sulmin, ai ishte betuar për besnikëri ndaj kreut të ri të milicisë terroriste ISIS, Abu Ibrahim al-Hashimi al-Quraishi.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit