29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Rëndohet bilanci pas tërmetit në Turqi, shkon në 100 numri i viktimave

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti që shkundi Turqinë dhe Greqinë ditën e premte.

Sipas njoftimit të fundit nga Agjencia Turke për Katastrofën dhe Menaxhimin e Emergjencave, numri më i madh i viktimave, 98 prej tyre, janë në Izmir, ndërsa dy vajza vdiqën në ishullin grek të Samos, raporton Reuters.

Një tërmet 6.8 ballë që tronditi bregdetin e Egjeut të Turqisë dhe ishullin grek të Samos të premten, u ndje deri në Athinë dhe Stamboll ndërsa shkaktoi dëme më të mëdha në Izmir.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit