1.5 C
Tirana
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Video/Nën rrënoja për 65 orë pas tërmetit, nxirret e gjallë vajza 3-vjeçare në Turqi

Një vajzë 3-vjeçare është nxjerrë nga rrënojat e tërmetit me magnitudë 6.7 që goditi Turqinë dhe Greqinë.

Vogëlushje Elif Perincek, u shpëtuar nga autoritetet pas 65 orësh rezistencë, me disa plagë në trup.

Sipas raportimeve të mediave truke, e gjithë familja e vogëlushes mbeti nën rrënoja pas shembjes së ndërtesës ku ndodheshin, por nëna e saj me 3 vëllezërit dhe motrat dolën pas 23 orësh teksa vajza e vogën nuk u nxorr dot.

Elif Perincek ishte personi i 106-të që u nxor nga rrënojat në Izmir gjallë, teksa numri i viktimave ka arritur në 83 deri tani.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit