15.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Hamilton thyen rekordin historik të Schumacher, jep spektakël në Formula 1

Luis Hamilton ka thyer sot në Portugali rekordin historik të Michael Schumacher duke marrë fitoren e 92-të në karrierën e tij në Formula 1.

Britaniku trimfoi në ”Portuguese Grand Prix” pasi la pas Valtteri Bottas dhe Max Verstappen. Në fund të garës publiku duartrokiti arritjen historike të Hamilton që 14 vite më parë, kur ai realizoi dhe garën e parë të tij në F1 as nuk mund të imagjinohej.

”As mund ta imagjinoja që në ditë do isha këtu ku jam sot.”- tha Hamilton i emocionuar në fund të garës.
Tashmë ai ka një tjetër sfidë, të thyejë rekordin e Schumacher prej 7 titujsh.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit