33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Keni grup gjaku 0? Diçka e rëndësishme që duhet të dini në kohën e pandemisë

Një studim i ri na ka çuditur të gjithëve, ku përcaktohet se personat me grup gjaku 0 kanë më pak gjasa të infektohen me Covid-19.

Studimet e bëra janë publikuar ditën e sotme, bën me dije CNN, teksa ekspertët kanë treguar se studimi vijon ende.

Një studiues danez ka provuar rreth 473.654 persona të cilët kanë bërë edhe testin e Covidit, teksa vetëm 38.4% e atyre me grup gjaku 0 kanë rezultuar pozitivë.

Sakaq një tjetër studim kanadez ka nxjerrë në pah faktin që më të shumë të prekur janë pacientët me grupin e gjakut A dhe B, ose praktikisht 84% e të prekurve kanë këtë grup.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit