20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

Conte në tension para Champions-it dhe ka një arsye të fortë

Një tjetër rast pozitiv me Koronavirus trondit Interit vetëm pak orë para ndeshjes së Championsit, kundër Borussia Moenchengladbach. Në njoftimin e fundit të klubit ziklatër, për rastin në fjalë, shkruhet:

“FC Internazionale Milano njofton se Achraf Hakimi u testua pozitiv me COVID-19 pas kontrollit të fundit të kryer nga UEFA (kërkohet nga protokolli i ndeshjes), i kryer në funksion të ndeshjes së sotme kundër Borussia Moenchengladbach. Anësori i zikaltërve është krejtësisht asimptomatik dhe tani do të ndjekë procedurat e parashikuara nga protokolli shëndetësor”.

Kështu, Conte humbet një pjesë tjetër të rëndësishme, që u shtohet emrave të tillë si Young, Gagliardini, Radu, ende pozitivë pas kontrollit të fundit, dhe Skriniarit, që është në pritje të rezultatit të testit të fundit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit