16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

UEFA me rregulla strikte në Champions League, maska detyrim

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave. Këto janë vetëm disa nga kushtet, rregullat e vendosua nga UEFA përpara rifillimit të dy turneve, Champions dhe Europa League.

Anëtarët e klubeve, lojtarët, stafet, çdo person i përfshirë në protokoll e ka të ndalur të largohet nga hoteli ku është i grumbulluar. Lojtarët dhe stafet gjatë udhëtimeve duhet të mbajnë maska në ambientet publike, si aeroportet etj.

Gjithashtu ekipet që vijnë nga vendet e origjinës, janë të detyruar ti nënshtrohen testeve 2-3 ditë përpara se të zbarkojnë në Gjermani dhe Portugali, dy vende që do të mirëpresin dy turnte, Europa dhe Champions League.

UEFA premton gjithashtu se përpara ndeshjes, nëse ka raste të dyshuara, lojtarët, stafet mund të testohen dhe përgjigja do të dalë brenda 6 orëve.

Mos respektimi i këtyre rregullave nga ana e klubeve mund të sjell pasoja të mëdha në zhvillimin e ndeshjeve, shkruan BBC duke iu referuar një zyrtari të lartë të UEFA-s.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit