16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Freskohet moti! Mos dil pa xhaketë me vete

Ditën e mërkurë moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim, në orët e mesditës.

Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten 7-15 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 16 -17°C në veri, 21 -25°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi deri në 10m/sek, e duke filluar nga dita e enjte era kthen nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri ne 15m/sek, kryesisht ditën e premte.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit