29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Tërmet i fortë në Itali, qindra njerëz dalin në rrugë

Një lëkundje e fuqishme tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së hënës në Itali, duke bërë që njerëzit të dalin në panik në rrugë.

Tërmeti me magnitudë 5.1 Rihter kishte epiqendër zonën e Marradit në Fiorentino, teksa është ndjerë në Firence dhe në të gjithë Toskanën, ku është pasuar dhe nga disa paslëkundje më të lehta.

Fatmirësisht nga tërmeti nuk raportohen të lënduar apo dëme, teksa autoritetet kanë dalë në rrugë për të asistuar njerëzit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit