29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Censusi 2023 / Zbulohet pyetësori që duhet t’i përgjigjen qytetarët

Ditën e sotme ka nisur Censi i Popullsisë dhe Banesave. I gjithë procesi i Censit do të kryhet në mënyrë dixhitale përmes një tableti.

Në media është publikuar pyetësori të cilit do t’i nënshtrohen qytetarët. Pyetësorët janë me tetë module dhe 100 pyetje.

Regjistrimi do të ofrojë të dhëna për popullsinë rezidente, mbi karakteristikat demografike, sociale, të dhëna për strehimin, shëndetësinë, punësimin e të tjera.

“Etniciteti, Gjuha, feja”, janë tre pyetjet e vetme të formularit që nuk janë të detyrueshme për t’u përgjigjur.

KLIKO LINKUN

 

https://shqiptarja.com/uploads/ckeditor/6507ff7a9b262pyetesori-cens-2023-shqip.pdf

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit