27.5 C
Tirana
Monday, July 22, 2024
spot_img

Si e tregojnë gratë dashurinë, sipas shenjës së horoskopit

Më pas, kjo sinjalizon lirimin e dopaminës dhe endorfinës. Megjithatë, ne besojmë se dashuria është diçka që nuk mund të përkufizohet, vetëm të ndihet.

Besohet gjerësisht se shenja juaj e zodiakut thotë shumë për mënyrën se si tregoni dashurinë, sa të hapur dhe të sinqertë jeni me ndjenjat tuaja. Pavarësisht nga shenja juaj, ne do t’ju tregojmë se si gratë tregojnë dashuri për ata që i rrethojnë.

Duke analizuar sesi shenjat e ndryshme të zodiakut reagojnë ndaj dashurisë është një nga mënyrat më të mira për të siguruar që të keni një marrëdhënie të lumtur dhe të përmbushur.

Përdoreni këtë artikull për të kuptuar më mirë dashurinë tuaj ose zgjidhni me kë të filloni një marrëdhënie. Ju me të vërtetë nuk mund të bëni një zgjedhje të gabuar, shprehja është e saktë, “ka dikush për të gjithë”.

Dashi 21 Mars-19 Prill

Gratë e Dashit janë të pavarura dhe të hapura. Të kesh që një grua e lindur nën shenjën e Dashit të do, do të thotë të të duan pa rezerva dhe të përjetosh një besnikëri intensive. Ajo është një frymë e ajrit të pastër, pasionante dhe plot energji. Ajo është një dashnore bujare dhe duhet të tregohet dashuri me prekje të shpeshta pasi është mjaft e prekshme. Për t’ia kthyer dashurinë, një dorë në krahun e saj ose pjesa e vogël e shpinës do të bëjë më shumë nga sa dini.

Demi 20 Prill – 20 Maj

Një grua Demi do të ketë kufij të fortë, por do t’ju tregojë gjithçka rreth tyre! Ajo është shumë lozonjare, por edhe shumë besnike. Sapo një dem të vendosë për dashurinë, asgjë nuk do ta lëkundet. Është e vërtetë, do t’ju duhet ta fitoni dashurinë e saj në një mënyrë të ngadaltë dhe të qëndrueshme, por do të bekoheni me një dashuri të fortë dhe të palëkundur. Ajo është, për ta përmbledhur me një fjalë, e përkushtuar. Nëse keni një dem për të dashur, jeni me fat.

Binjakët 21 maj – 20 qershor

Nëse shenja juaj e zodiakut është një Binjak, ka të ngjarë që të tërhiqeni dhe ta argëtoni dashurinë tuaj me një zgjuarsi të shpejtë. Një grua Binjake është e vështirë për t’u mbajtur me të dhe shpesh e mbulon dashurinë e saj me gjemba të mprehta. Megjithatë, veprimet flasin më shumë se fjalët, dhe megjithëse ajo do të ketë një temperament të shpejtë, ajo gjithashtu do të dashurojë me vendosmëri. Mos u trembni nga gjuha e saj e mprehtë dhe ajo do t’ju dojë edhe më shumë për këtë.

Gaforrja 21 qershor – 22 korrik

Gratë gaforre janë të dashura të paqëndrueshme dhe emocionale. Ka të ngjarë të bërtasin nga gëzimi po aq sa të shpërthejnë nga zemërimi. Ata mund t’i përpunojnë mirë ndjenjat e tyre dhe t’ju tregojnë saktësisht se çfarë po mendojnë, por ju ende do t’ju duhet të kuptoni se si ta përmirësoni atë. Një Binjak do ta tregojë dashurinë e saj duke u vetëflijuar, duke i vendosur nevojat e partnerit mbi nevojat e saj. Partneri i saj ideal do t’i kujtojë asaj se dashuria për veten është gjithashtu thelbësore, qoftë një ditë spa apo një udhëtim i vogël për blerje me mikeshat e saj.

Luani 23 korrik – 22 gusht

Shenja e zodiakut të Luanit është mbretërore si një mace mbretëreshë e xhunglës. Duke qenë një shenjë zjarri, ajo është shumë komode kur vihet në vend ose në qendër të vëmendjes. Gjithashtu, si një tigreshë mama, ajo është jashtëzakonisht mbrojtëse ndaj atyre që i konsideron të denjë për dashurinë e saj. Por kujdes, ndërsa ajo mund të dashurojë shumë ëmbël dhe zgjedh ta shprehë këtë me gojë, me emra kafshësh shtëpiake dhe të tilla, ajo nuk do të marrë asnjë bs. Temperatura e saj, kur zgjohet, është pozitivisht leonin dhe nuk ka gjasa të harrohet nga dikush që nuk ka fat ta bëjë atë. Megjithatë, ajo qetësohet lehtësisht dhe mund të jetë edhe shoqja juaj më e mirë.

Virgjëresha 23 gusht – 22 shtator

Virgjëresha sundohet nga Mërkuri, duke u dhënë zonjave të lindura nën këtë shenjë të zodiakut një kureshtje që përputhet vetëm me zgjuarsinë e saj. Shtojini kësaj krijimtarinë intensive të kësaj shenje, dhe ky është një kombinim i pamposhtur! Virgjëreshat janë romantikë të guximshëm. Pasi ajo të ka dhënë zemrën e saj, ajo është e jotja përgjithmonë. Ata preferojnë ta shprehin dashurinë e tyre me gjëra të prekshme, si një letër dashurie ose një dhuratë e mbështjellë me kujdes ‘vetëm sepse’. Dhe, mund të duken modest dhe të përulur, por mos lejoni që kjo t’ju mashtrojë. Ata janë të dashuruar pasionantë dhe kur u jepet mundësia të mos jenë kaq seriozë, do ta pranojnë me kënaqësi. Nxirreni atë për mbledhjen e mollëve aventureske të një dite ose zgjidhni një luftë të papritur me top dëbore dhe ajo do të jetë e juaja.

Peshorja 23 shtator – 22 tetor

Ashtu siç ekziston ideja e vajzës së bukur dhe të bukur hipster, ajo është pak a shumë një grua librash. Ajo është shumë lozonjare dhe ka një sens të jashtëzakonshëm humori, megjithëse me një prirje të errët ose të rritur pas tij. Këto zonja nuk kanë gjasa të kenë një lloj marrëdhënieje të rregullt, edhe nëse ajo përfundon me një marrëdhënie të lumtur përgjithmonë. Peshoret priren t’i mbajnë gjërat me zemër të lehtë, por nëse mund të ndërtoni besim të ndërsjellë, ajo do t’ju tregojë veten e saj të vërtetë. Mund të mos jetë aq magjepsëse sa fytyra që ajo mban në publik, por megjithatë do të jetë magjepsëse.

Akrepi 23 tetor – 21 nëntor

Femrat Akrep janë të njohura për aftësitë e tyre të jashtëzakonshme të të bërit dashuri, por nuk u pëlqejnë gjërat e rastësishme. Ata duan të ndajnë gëzimet e tyre të vogla me një partner të përsosur. Ajo do t’i qaset shumë aspekteve të jetës kështu. Për sa i përket shkollës ose punës, ashtu si në një marrëdhënie, një grua e lindur nën shenjën e zodiakut të Akrepit nuk do të kënaqet kurrë me vendin e dytë më të mirë. Së bashku me këtë, pasi ajo ka bërë zgjedhjen e saj, ajo është e kënaqur me të përgjithmonë.

Shigjetari 22 nëntor – 21 dhjetor

Një zonjë e Shigjetarit është një nga ato zonjat e lira, të paharrueshme. Ata e sjellin këtë në jetën e tyre të dashurisë me forcë të plotë. Kjo do të thotë. Ata janë të vështirë për t’u fiksuar, shpesh shkojnë nga partneri në partner, por gjithmonë sjellin një buzëqeshje në fytyrën e kujtdo që ajo takon. Ajo është e gatshme për çdo gjë dhe ka të ngjarë të tregojë dashuri përmes fjalëve ose thënieve të vogla. Mbajeni atë të magjepsur duke planifikuar aventura të vogla dhe duke bërë që edhe gjëja më e vogël të ndihet e veçantë. Për shembull, ndoshta ju gatuani së bashku çdo ditë. Bëjeni atë diçka për t’u mbajtur mend. Ju do ta keni atë përgjithmonë.

Bricjapi 22 dhjetor – 19 janar

Gratë e lindura nën shenjën e zodiakut të Bricjapit janë shpesh të pafat në dashuri. Kjo nuk është për fajin e tyre, vetëm se ata kanë tendencë të jenë pak të zgjedhur. Një Bricjap ka të ngjarë të presë më të mirën dhe ajo do ta presë atë menjëherë nga ju. Këto zonja nuk u jepen pozitivisht fluturimeve të zbukuruara. Ata kanë një forcë të çeliktë dhe punojnë shumë në marrëdhënie, duke siguruar që nevojat e një partneri të kujdesen, por nuk ka të ngjarë të flasin me dashje. Nëse ju thonë se ju duan, ata e nënkuptojnë atë. Për ta bërë atë të lumtur, sigurohuni që t’i tregoni asaj se e doni atë vetëm kur e bëni këtë.

Ujori 20 janar – 18 shkurt

Një grua Ujor shpesh duket e veçuar nga gjithçka që ndodh rreth saj. Ata duken të qetë, të patrazuar nga romanca, por kjo ndodh sepse ata po bëjnë plane për një të ardhme së bashku dhe nuk mund ta shijojnë plotësisht momentin. Ata janë shumë të pasionuar, por nuk e mbajnë zemrën në mëngët e tyre. Do t’ju duhet ta nxirrni atë nga guaska e saj, por sapo të zbulohet, ajo do të jetë një kampione e ashpër dhe një person i pasionuar. Zgjoni një pasion tek ajo dhe shikoni të lulëzojë.

Peshqit 19 shkurt – 20 mars

Femrat e lindura nën shenjën e zodiakut të Peshqve janë shumë misterioze dhe të përmbajtura ndonjëherë. Por ata nuk janë aspak të përmbajtur kur bëhet fjalë për dashurinë! Termi ‘kokë mbi takë’ duket se është krijuar vetëm për femrat Peshqit. Ajo është e prirur të bie në dashuri me personin e gabuar dhe shpesh do të bëjë uvertura dramatike, romantike që janë menduar mirë, edhe nëse nuk priten në atë mënyrë. Një grua Peshq është gjithashtu ajo që nuk do t’i përkushtohet dikujt nëse nuk është e gjitha ose aspak. Kjo do të thotë, mos prisni të keni një marrëdhënie të lumtur me një grua Peshqit nëse nuk jeni të gatshëm ta ftoni atë në çdo aspekt të jetës tuaj.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit