22.5 C
Tirana
Wednesday, August 4, 2021
spot_img

Kujdes! Nga ky moment aksi Tiranë-Elbasan ngushtohet nga të dy anët

Nga sot, në orën 07:30 në aksin Tiranë-Elbasan janë ngushtuar përkohësisht korsitë për të dyja drejtimet e lëvizjes. Autoritetit Rrugor Shqiptar ka publikuar njoftimin ku sqaron se do të kryhen punime për të ndërtuar dhe riparuar trafik ndarëse prej betoni.: Autoriteti Rrugor së bashku me kontraktorin dhe Policinë Rrugore kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për të mos penguar trafikun, njofton ARRSH.

Lexo njoftimin e plotë për detajet:

Njoftim për median dhe opinionin publik
Në vijim të mirëmbajtjes së vazhdueshme, nesër, datë 15 korrik, ora 07:30 në aksin Tiranë-Elbasan do të fillojë ndërtimi/riparimi i trafik ndarëseve prej betoni (New Jersey).
Punimet do të sjellin një ngushtim të përkohshëm të karrexhatës për të dyja drejtimet e lëvizjes si Tiranë-Elbasan edhe anasjelltas, nga km 10+100 (400 m pa shkuar te rrethrrotullimi i Ibës) dhe km 10+800 (pa shkuar te rrëshqitja e Ibës).
Autoriteti Rrugor së bashku me kontraktorin dhe Policinë Rrugore kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për të mos penguar trafikun.
Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës, bizneseve dhe banorëve për këto punime që do të kryhen në rrugë.
#ARRSH #MIE

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
2,883FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit