22.5 C
Tirana
Wednesday, August 4, 2021
spot_img

Spoti i frikshëm për koronavirusin shkakton revoltë në rrjetet sociale (Video)

Qeveria e Australisë ka shkaktuar reagime të forta pas një spoti të publikuar në rrjetet sociale, përmes të cilit i bëhet thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

Në spot duket një vajzë që ka probleme të mëdha me frymëmarrjen, ndërsa në fund jepet mesazhi se koronavirusi mund të kapë këdo, prandaj edhe duhet që secili të vaksinohet.

Skena është mjaft frikësuese dhe pikërisht ky fakt ka shkaktuar reagime në rrjetet sociale, ku mjaft prej personazheve të njohur janë shprehur se qytetarët duan të vaksinohen, por në fakt është qeveria ajo që nuk ka siguruar dozat dhe shpejtësinë e nevojshme për menaxhimin e të gjithë procesit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
2,883FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit