22.5 C
Tirana
Wednesday, August 4, 2021
spot_img

‘Drejtësinë’ mes Italisë dhe Anglisë në finale do ta vendosë një holandez (Foto)

Pasi mësuam dy finalistët e Euro 2020, sot u njoftua edhe personi që do të vendosë drejtësi mes Italisë dhe Anglisë më 11 Korrik në Wembley.

Arbitër në këtë ndeshje kaq të rëndësishme është zgjedhur holandezi Bjorn Kuipers. Ai është arbitri i parë holandez që merr përsipër gjykimin e një finaleje Europiani për meshkujt.

Kuipers i ka arbitruar edhe një herë në të shkuarën dy finalistët e këtij viti. Ai ishte arbitër kryesor në ndeshjen Angli-Itali në vitin 2014, të vlefshme për Kupën e Botës në Brazil.

Në këtë ndeshje fituan italianët. 48-vjeçari ka qenë arbitër i katërt në ndeshjen e parë të Anglisë kundër Kroacisë që u luajt për Euro 2020. Kuipers është shumë i njohur.

Ai ka gjykuar ndeshje shumë të rëndësishme edhe në Champions League.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
2,883FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit