22.5 C
Tirana
Wednesday, August 4, 2021
spot_img

Kurti nesër në Bruksel, takohet për herë të parë më Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti udhëton nesër drejt Brukselit për të marrë pjesë në një takim me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Po nesër, Kurti takohet për herë të parë me Vuçiçin në kuadër të kësaj darke pune. Takimi i tyre nuk konkludon me rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Në këtë takim më shumë do të ketë diskutime mes liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Europian.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
2,883FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit