33.5 C
Tirana
Friday, June 21, 2024
spot_img

Shqiptarit në Gjermani i ndodh mrekullia, bëhet baba i katërnjakëve

Shqiptari nga Kosova, Valmir Bytyqi është bërë baba i katërnjakëve të mrekullueshëm që ka sjellë në jetë bashkëshortja e tij Michaela Seidl, shtetase e huaj. Nëse nuk bëhet me fertilitet, një diçka e tillë ndodh shumë rrallë në botë.

Të katër djemtë janë në gjendje shumë të shëndetshme dhe të gjithë peshonin 1.300 gramë. Lindja zgjati tre minuta dhe së pari erdhi Leoni, pastaj Luis, Aroni dhe në fund Beni.

Vogëlushët ndodhen në kujdesin intensiv dhe ushqehen ende përmes një tubi gastrik, pasi erdhën në jetë me prerje cezariane dy muaj më herët.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit