29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Meteorologët ngrenë alarmin: Stuhia e frikshme e Spanjës do godasë Shqipërinë

Stuhia “Filomena”, e cila prej disa ditësh ka goditur Madridin, pritet të mbërrijë në Shqipëri javën e ardhshme.

Lajmi u bë me dije nga meteorologët britanikë, dhe sipas BBC situata në Madrid është rënduar, ndërkohë që parashikohet që reshjet e dëborës të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Më pas pritet që stuhia të zhvendoset drejt Europës Lindore, kryesisht në Ballkan duke përfshirë fillimisht Greqinë dhe Shqipërinë.

Autoritetet e Madridit bëjnë me dije se kjo është trashësia e borës më e madhe e regjistruar ndonjëherë në 40 vitet e fundit.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit