29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Messi dhe Griezmann bëjnë spektakël, Barcelona i afrohet kreut

Barcelona ka fituar me rezultatin e pastër 0-4 në transfertën e radhës në kampionat përballë skuadrës së Granadas.

Ylli i “Blaugranave” Lionel Messi tregoi një formë të shkëlqyer në këtë takim ku shënoi dy herë. Dy golat e tjerë u shënuan nga ylli tjetër i skuadrës Antoinë Griezmann.

Vendasit ishin të pafuqishëm t’i përgjigjeshin furisë së djemve të Koeman që kishin vetëm një synim në këtë ndeshje; 3 pikët e radhës.

Tashmë me këtë fitore Barcelona renditet në vendin e tretë në kampionat pas Atleticos së vendit të parë dhe Real Madrid.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit