16.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Del videoja, momenti kur avioni në Indonezi zhduket nga radarët

Një tragjedi e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Indonezi, ku një avion Sriwijaya Air me 62 persona në bord, u rrëzua në det pak minuta pasi u ngrit nga pista.

Fillimisht u raportua se në bord ndodheshin 50 persona, por sipas mediave të huaja numri i tyre ka qenë 62 në total, 43 të rritur, 7 fëmijë, si dhe 12 anëtarë të ekuipazhit.

Agjensia indoneziane e kërkimit dhe shpëtimit “Basarnas” po kryen një operacion intensiv kërkimi. Një oficer i nivelit të lartë i Basarnas tha në një konferencë shtypi se oficerët e tyre në terren po gjejnë mbetjet rreth ishullit Lancang në veri të bregdetit të Xhakartës, ku avioni humbi kontaktin.

“Mbetjet do t’i kalohen Komitetit Kombëtar të Sigurisë së Transportit për t’u hetuar”, tha ai, duke shtuar se nuk konfirmohet nëse ato mbeturina i përkasin avionit të zhdukur.

Ndërkohë në internet është publikuar edhe një video nga momenti kur avioni zhduket nga radarët.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit