16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Burri fiton 58 mln paund në lotari, çon miqtë “ta djegin” në Dubai

Një burrë, i cili fitoi 58 milionë £ në lotari, mori miqtë e tij për një pushim luksoz djemsh me pije alkoolike në Dubai.

Ryan Hoyle, 38 vjeçar, dhe shtatë shokë tregtarë fluturuan për në qytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ata qëndruan në një apartament me pesë yje dhe pinë pafund në një udhëtim ku nuk u kurseyn për asgjë.

Hoyle, nga Rochdale, fitoi 58,366,487 £ në shorteun EuroMillions në Prill 2020, por nuk mund të festonte siç duhet për shkak të pandemisë së koronavirusit, raporton The Sun, shkruan Shqip.

Ai tha: ‘Unë i njoh të gjithë djemtë për rreth 20 vjet dhe doja t’i trajtoja ata si mbretër me një udhëtim që nuk do ta harronin kurrë.’

Z. Hoyle shpenzoi afërsisht 20,000 £ në hotelin Five Jumeirah Village për dy apartamente në katin e fundit me një tarracë private, duke shijuar momente të paharrueshme.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit