20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

Përfundon ora policore e fundvitit, si do lëvizin qytetarët nga sot

Nga dita e sotme, në vendin tonë do të rikthehet orari i kufizimeve nga ora 22:30 deri në orën 6 të mëngjesit.

Komiteti Teknik i Ekspertëve ashpërsoi masat ditët e festave të fundvitit, afati i të cilave ka përfunduar sot. Kufizimet shtesë synonin evitimin e grumbullimeve.

Pavarësisht se vendi do të jetë në karantinë nga ora 22:00-06.00, përjashtim nga ky rregull kanë personat që duhet të lëvizin për emergjenca shëndetësore, motive pune apo nevoja të domosdoshme.

Kjo fashë orare vlen edhe për aktivitetet e bareve dhe restoranteve.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit