20.5 C
Tirana
Friday, September 22, 2023
spot_img

Mbyllet Italia, emigrantët dynden drejt Shqipërisë për festat e fundvitit

Fluks emigrantësh kanë mbërritur në vendin tonë për t’u takuar me familjarët për festat e fundvitit, në një kohë kur Italia është mbyllur për të ndaluar përhapjen e sëmundjes.

Burime bëjnë me dije se sot kanë hyrë në total 3500 persona nga porti i Durrësit, ndërsa 950 qytetarë vijnë vetëm nga Ancona.

Disa thonë se nuk u është matur temperatura e as nuk u është bërë asnjë kontroll, ndërsa të tjerë thonë se i kanë kërkuar tamponat dhe është kryer çdo masë e kërkuar për parandalimin e përhapjes së Covidit.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit