33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Katari prezanton stadiumin e radhës për Botërorin 2022 (Foto)

Katari ka inauguruar stadiumin e katërt nga 8 që do të ndërtohen për Kupën e Botës 2022.

“Është një stadium i jashtëzakonshëm” tha Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

“Atmosfera është e pabesueshme. Jam i sigurtë që do jetë një arenë perfekte për futbollin e vitit 2022, ku do të luhen shumë ndeshje gjatë Kupës së Botës. Vendi është i mirëpërgatitur për kompeticionin e ardhshëm botëror, i pari që mbahet në Lindjen e Mesme dhe botën arabe”, shtoi Infantino.

Stadiumi i Katarit ka një kapacitet prej 40 mijë vendesh. Pas Kupës së Botës, ai do të jetë në dispozicion të komunitetit lokal, për organizimin e aktiviteteve sportive.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit