33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Tha se Covidi trajtohet me duhan, mjekja: Kolegët më dhanë të drejtë, por më thanë…

Mjekja psikiatre Alma Hasalami i befasoi të gjithë pak muaj më parë, teksa u shpreh se Covidi nuk është virus, por myk dhe kalohet me duhan.

E ftuar sot në emisionin ‘ABC e Mëngjesit’, ajo u shpreh se pasi ka bërë këtë deklaratë, i kanë shkruar shumë kolegë, duhet i thënë se ka shumë të drejtë, por nuk duhet të flasë për të mirën e saj.

“Kam takuar këto 2 javë më shumë njerëz që e kanë kaluar se ata që nuk e kanë kaluar Covid-19. Për ç’arsye do të duan ta bëjnë vaksinën. Në rast se nuk është me detyrim, nuk ka asgjë për mua. Megjithatë janë të qarta gjërat që e gjitha kjo mund të jetë krijuar për rrënimin ekonomik.

Pasi kam shprehur mendimin tim hapur. Më kanë shkruar shumë kolegë dhe më kanë thënë: ‘Ti ke shumë të drejtë, por mos fol për të mirën tënde’. Po ta marrim nga ekspertiza mjeko-ligjore, OBSH ka dhënë shumë udhëzime”, tha Hasalami.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit