33.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Lajm i mirë për pensionistët/ Rama: 5 mijë lekë shpërblim për festat e fundvitit

Në daljen e sotme për mediat ku foli për buxhetin e vitit të ardhshëm kryeministri Rama dha se pavarësisht tërmetit dhe Covidi-t qeveria do të akordojë 34 milionë dollarë për pensionistët si shpërblim për Vitin e Ri.

“Po përgatitim edhe aktin normativ, dhe pavarësisht këtyre pengesave të befasishme në të cilat na ka ndeshur tërmeti dhe pandemia në do vendosim 34 milionë dollarë tani për pensionistët për Vitin e Ri, nuk do t’u heqim asnjë qindarkë nga ajo që kishim planifikuar t’u jepnim pa rënë tërmeti dhe pa ardhur Covidi”, u shpreh Rama.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit