29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

“Beso te Krishtlindjet!”/ Zëri i Andrea Bocellit dhe vajzës 8-vjeçare do i bëjë edhe më magjike këto festa

Tenori me famë botërore, Andrea Bocelli ka mahnitur me performancën e tij të fundit bashkë me vajzën 8-vjeçare. Një ditë më parë u transmetua globalisht nga Teatro Regio di Parma koncerti “Beso te Krishtlindjet!”.

Tenori mori kitarën e tij për të kënduar së bashku me Virginia-n, këngën ‘Hallelujah’. Koncerti, nën drejtimin artistik të Franco Dragone, është parë në mbi 100 vende të botës. Midis të ftuarve gjithashtu ishin, Zucchero, Cecilia Bartoli, Clara Barbier Serrano dhe Anastasiya Petryshak.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit