29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Nisma e bukur e Sara Hoxhës: Do ndihmojmë çdo fëmijëqë nuk e feston këtë Vit të Ri me dhurata

Trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha ka marrë përsipër një nismë të bukur këtë fundvit. Ajo dhe familja e saj do të ndihmojnë fëmijët të cilët këtë Krishtlindje apo Vit të Ri nuk e festojnë me dhurata.

Përmes një letre të hapur në Instagram, Sara bën thirrje që t’i shkruajë çdokush që njeh një familje që nuk ka mundësi t’u blejë dhurata fëmijëve.

“Çdo fundvit në familje festojmë ditëlindjen e London, e duke menduar për dhuratat e tij dhe Roman, po mendoja se përtej çdo gjëje që nuk shkon me botën sot, të gjithë kanë dëshirën për të gëzuar në dhjetor prej festave, por jo të gjithë kanë mundësitë. Në fund të këtij viti të çuditshëm nëse njihni dikë që nuk ka mundësi t’u blejë dhurata fëmijëve për Krishtlindje & Vitin e Ri, më shkruani.

Unë dhe familja ime kemi vendosur që të ndihmojmë sado pak në buzëqeshjet e fëmijëve, atyre familjeve ku festat nuk mund të vijnë këtë vit me dhurata.

LOVE, SARA!”, shkruan Sara.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit