29.5 C
Tirana
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Shorti për kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria në grupin I përballë Anglisë dhe Polonisë

Shqipëria dhe Kosova kanë mësuar rivalët në kualifikueset e Botërorit 2022, që do të zhvillohet në Katar. Një Botëror historik, që do të zhvillohet në dimër. Kombëtarja kuqezi, e pozicionuar në vazon e katërt, pas hedhjes së goglave mësoi se do jetë në grupin I , kundër ekipeve si Anglia, Polonia, Hungaria, Andorra dhe San Marino.

Sa i takon përfaqësueses dardane, që ishte pjesë e vazos së pestë, do të garojë në grupin B dhe vihet përballet me ekipe si Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit