27.5 C
Tirana
Monday, July 22, 2024
spot_img

Komiteti i Ekspertëve: Nuk ka masa të reja anti-Covid, vijon e njëjta orë policore 22:00-06:00

Komiteti i Teknik i Ekspertëve ka publikuar sot masat e reja në përpjekje për të kufizuar përhapjen e COVID-19.

Në një deklaratë për mediat Komiteti i Ekspertëve ka njoftuar se masat kufizuese që janë marrë 3 javë më parë do të vijojnë të qëndrojnë në fuqi pa afat.

“Duke u bazuar në shifrat e infektimeve, Komiteti i Ekspertëve ka vendosur në mënyrë unanimeve që të qëndrojnë masat në fuqi. Do të vijohet të ndalohen grumbullimet më shumë se 10 veta, qarkullimi do vijojë të jetë deri në 22:00 dhe mësimi në universitete do vijojë të jetë online”, u shpreh Mira Rakacolli.

Më tej zëvendsës ministrja tha se nëse do të ketë një përkeqësim të situatës do merren masa më të forta se këto që janë në fuqi deri tani.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit