29.5 C
Tirana
Thursday, September 21, 2023
spot_img

Nga ndalimi i tubimeve tek martesat e funeralet, këto janë masat e reja anti-covid

Komiteti Teknik i Ekspertëve në sajë të situatës me Covid-19 ka vendosur të marrë disa masa të reja shtesë për ndalimin e përhapjes së pandemisë.

Sipas drejtoreshës së ISHP, Albana Fiço, tre masat të cilat janë vendosur nga Komitetin Teknik i Ekspertëve janë;

1- Të ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura

2- Të ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet

3- Konferencat, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej familjare të ceremonive mortore, deri në një urdhër të dytë.

“Secili prej nesh e ka ne dore te frenoje perhapjen e epidemise. Vetëm me bashkëpunim qytetarë-autoritete, mund të kufizohet përhapja e koronavirusit.

Respektoni rregullat, kontribuoni për kufizimin e përhapjes së covid-19, për të ulur mbingarkesën në spitale, për të ruajtur shëndetin tuaj dhe të familjeve tuaja”, deklaroi Fiço.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit