30.5 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Absurditeti/ Futbollisti i infektuar me koronavirus luan në fushë, takon dhe arbitrat (Video)

Një episod i paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në ndeshjen Kroaci-Turqi. Kapiteni i kroatëve, Domagoj Vida ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Deri këtu gjithçka duket normale, por skandaloz është fakti se pavarësisht se ishte i infektuar, lojtari ishte në fushë.

Vida u zëvendësua në fillim të pjesës së dytë, pasi sipas Federatës kroate përgjigjet e testeve erdhën me vonesë, por rreziku që ai ta ketë transmetuar virusin tek të tjerët është i madh.

Kjo për shkak të kontakteve që mund të ketë pasur në fushë me kundërshtarët apo edhe shokët e skuadrës. Madje ai kishte edhe shiritin e kapitenit, duke u takuar në fillim të ndeshjes me gjyqtarët dhe kapitenin kundërshtar. Të presim e të shohim çfarë masash do merren për këtë rast.

Related Articles

- Advertisement -spot_img

Më të fundit