16.5 C
Tirana
Saturday, September 23, 2023
spot_img

A e keni ditur se “Miss Italia” e vitit 1950 ishte kjo vajzë arbëreshe? (Foto)

A e keni ditur se Miss Italia” e vitit 1950, ishte vajza arbëreshe Annamaria Bugliari.

Po këtë vit në konkurrim mori pjesë edhe Maria Scicolone, e njohur me emrin e saj të artit, Sofia Loren. Kjo e fundit në këtë garë zuri vendin e dytë.

Annamaria titullin e fitoi në Salsomaggiore, në edicionin e parë që realizohej në këtë qytet dhe që në fakt ishte edicioni i shtatë në historinë e “Miss Italia”.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Related Articles

Na ndiqni

4,806FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Më të fundit